real estate menu left
real estate menu right
real estate company logo

Kontakt Rudnik

OSP

OSP Rudnik nad Sanem
ul. Grunwaldzka 15
37-420 Rudnik nad Sanem
pow.niżański
woj. podkarpackie
tel. +48 15 8762098

www.osprudnik.com.pl

Działalność młodzieżowa

LogowanieStart OSP Rudnik osp rudnik
osp rudnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez OSP Rudnik   
sobota, 24 listopada 2012 13:11

.
W dniu 11 maja naszą Remizę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2
W dniu 26 maja odbyły się 7 Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze MDP w Zarzeczu, naszą gminę reprezentowała drużyna MDP z naszej OSP która zajęła 3 miejsce na 10 startujących drużyn. Galeria Oddziału powiatowego ZOSP RP w Nisku
W dniu 27 maja odbyły się obchody 25 lecia OSP Zarzecze połączone z przekazaniem sztandaru, w których uczestniczyła delegacja z naszej OSP z pocztem sztandarowym. Galeria Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nisku
Nietypowe poszukiwania. W dniu 13 czerwca zostaliśmy zadysponowanie do poszukiwania na rzece San zerwanych przez prąd wody 2 łodzi z pomostem, które zostały odnalezione przez nas w okolicach ujścia rzeki rudnej do Sanu. Wraz z nami w działaniach brała udział również OSP Stalowa Wola płynąc od Ulanowa w górę Sanu.
W dniu 14 czerwca nasze miasto nawiedził ulewny deszcz który spowodował kilka podtopień na terenie naszej gminy oraz powiatu. Uczestniczyliśmy z pompowaniu wody z ulicy Targowej, Stróżańskiej, Wiklinowej oraz z terenu Szkółek Nadleśnictwa Rudnik.
W dniu 27 lipca odbyły się Powiatowe Ćwiczenia Obrony Cywilnej, gdzie jeden z epizodów odbył się w Rudniku nad Sanem na ul. Myśliwskiej. Były to powalone drzewa przez silny wiatr, które musieliśmy usunąć z drogi , pomagali nam przydym członkowie OC. Galeria na stronie ECHA DNIA

W dniu 10 sierpnia dotarł na naszej osp nowy sprzęt w postaci 6 latarek Propolymer Streamlight 3N LED do hełmów z uchwytami oraz 4 tłumic gumowych. Sprzęt ten został zakupiony dzięki pomocy naszego sponsora w kwocie 700 zł oraz środków własnych OSP.
W dniu 11 sierpnia nasza jednostka wraz z JRG Nisko uczestniczyła w usuwaniu kolejnej kolizji na Drodze Krajowej nr 77 koło "Biedronki". Zderzyły się tam trzy samochody osobowe: renault laguna kierowana przez 30-letnią mieszkankę Koziarni w gminie Krzeszów, toyota corolla prowadzona przez 39-letniego mężczyznę z Woli Zarczyckiej w powiecie leżajskim, oraz mazda, w której za kółkiem siedział 53-letni mężczyzna ze Stalowej Woli. Sprawczynią tej kolizji byłą kierująca renault laguną. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Więcej na stronie www.niżański.eu

W dniu 16 września pod naszą remiza został zorganizowany punkt kontrolny w II Niżańskim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych, dla startujących załóg przewidziano konkurencje polegająca na nalaniu 3 litrów wody z hydronetki strażackiej przez otwór w tarczy nalewakowej. Odpowiedzialnymi za przebieg konkurencji byli dh Sokal Piotr i dh Krzysztof Krokos. Przed naszą Remizą pojawiło się 30 zabytkowych samochodów, a najlepsza załoga uzyskała czas nawania 25 sekund.

W dniu 17 września nasza OSP wzbogaciła się o nowy sprzęt ratowniczy taki jak  2 HEŁMY BOJOWE, 5 PARY BUTÓW SKURZANYCH SEPCJANYCH I ORAZ Flary ostrzegawcze LED w walizce ładującej. wszystko to zostało zakupione ze środków własnych osp

Od dnia 28 września nasza OSP posiada nowa przyczepkę do przewozu pomp szlamowych z wężami W110 i armatura potrzebna podczas pompowania wody z piwnic i podwórek. Przyczepka ta została zakupiona ze środków własnych OSP

Również w tym dniu nasza drużyna męska uczestniczyła w otwarciu boiska sportowego w Nowosielcu. Podczas którego odbyły się miedzy gminne zawody sportowo-pożarnicze w ćwiczeniu bojowym dla OSP z gminy Nisko, Rudnik i Jarocin, w których brało udział 9 drużyn męski oraz jedna kobieca z Nowosielca. Nasza drużyna  zajeła 4 miejsce. Skład drużyny Piotr Kobiera, Krzysztof Kobiera, Kazanecki Paweł, Szymon Warchoł, Rafał Kochańczyk, Mariusz Kłos, Krzysztof Krokos, Adam Wojtanowicz.
W dniu 30 września nasza OSP uczestniczyła samochodem GCBA MAN w NIEDZIELNEJ AKCJI Z ANIOŁEM STRÓŻEM” PIKNIK PRZECIW PRZEMOCY W RODZINIE, gdzie został zaprezentowany nasz sprzęt ratowniczo - gaśniczy.

W dniu 3 października około godziny 420 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w Kopkach, oprócz nasz w akcji uczestniczyły OSP Kopki i JRG Nisko, budynek ten zapalił się od uderzenia pioruna.


Po tej akcji około 1215 zostaliśmy zadysponowani do zerwanych kabli telefonicznych na ul. Sanowej.
Pracowita Sobota  6 października około godziny 10 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu osobowego na ul. Konopnickiej w Stróży. Po przyjedzie na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód został ugaszony przez właściciela i jego pomocnika którzy razem go naprawiali. Obaj mieli oparzone twarze i ręce. Po dojedzie Pogotowia Ratunkowego lekaż zadysponował 2 helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nasza OSP wraz z JRG udała się na stadion sportowy w Rudniku aby przygotować lądowisko dla LPR. Na stadionie nasi strażacy zabezpieczali teren boiska oraz pomagali przy przenoszeniu poszkodowanych z karetki do Helikopterów.
w dniu 22 października 8 naszych druhów przeszło test w komorze dymowej w Ośrodku Szkolenia PSP w NIsku.
w dniu 14 listopada około godziny 18 zostaliśmy zadysponowani do plamy oleju o długości 200 m na ul. Konopnickiej i Stróżańskiej,
Wzbogaciliśmy się o nowy sprzęt taki jak przyczepa podłodziowa, Torba PSP R1 z tlenem i szynami kramera i deska oraz kombisystem firmy STIHL składający sie z silnika i podkrzeszwarki i zamiatarki, zakup ten możliwy był dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i środków własnych. 

W dniu 24 listopada udaliśmy się na ćwiczenia na złomowisku w Kończycach, a po ćwiczeniach zrobiliśmy konserwację sprzętu i samochodów przed zimą

Poprawiony: niedziela, 25 listopada 2012 20:29
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: d&g light blue e-mail auto-responder Valid XHTML and CSS. | Joomla templates