Jak zostać strażakiem osp – najłatwiejsze sposoby

jak zostać strażakiem osp

Na pewno nie jeden z nas marzył w dzieciństwie by zostać strażakiem. Nie bez powodu – w końcu to zostanie nieustraszonym super bohaterem w prawdziwym życiu. W artykule przedstawimy najłatwiejsze sposoby jak dostać się do osp. Na wstępie zaznaczymy, że może dołączyć każdy chętny, który spełni odpowiednie wymagania: jest w wieku od 18* do 65 lat, przeszedł pomyślnie wszystkie badania medycyny pracy i odbył podstawowe szkolenie strażaka ochotnika. Wydaje się proste, prawda?

Więc jak dostać się do OSP?

Skontaktuj się z lokalną jednostką OSP. Sprawdź w wyszukiwarce najbliższą jednostkę. Pod adresem powinna widnieć informacja z numerem telefonu. Jeśli jej nie ma znajdź stronę internetową albo profil w mediach społecznościowych. Tam na pewno znajdziesz różne opcje kontaktu. Dobrym pomysłem jest też udanie się osobiście do strażnicy i dopytanie o wszystkie szczegóły.

Znajdź ogłoszenia w Internecie – to prawdopodobnie najszybszy sposób kiedy ktoś chce się dowiedzieć jak zostać strażakiem osp. Sprawdź najpopularniejsze portale i lokalne strony z ofertami o pracę. Tam znajdą się również niezbędne informacje dotyczące wymagań i dalszego procesu rekrutacji.

Poszukaj informacji na stronach urzędu miasta/gminy i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. To idealne miejsce na zamieszczenie ofert skierowanych dla osób zainteresowanych dołączeniem do osp. Jeśli nie udało ci się znaleźć żadnego ogłoszenia odwiedź stronę za kilka tygodni. Nabory powinny być dosyć często, ponieważ zazwyczaj w takich miejscach zawsze przyda się dodatkowa pomoc. 

Udaj się na dni otwarte OSP. W lokalnych gazetach i portalach poszukaj informacji o takim wydarzeniu. Będzie to też dobra okazja, aby zapytać się strażaków jak w praktyce wygląda taka praca. Pozwoli to rozwiać wszelkie wątpliwości, a przecież informacje najlepiej jest zasięgnąć u źródła.

 Jak zostać strażakiem zawodowym?

Dołączenie do OSP może być jedynie początkiem kariery, więc jak zostać strażakiem zawodowym? Aby być zawodowo strażakiem należy odbyć służbę kandydacką w jednej ze szkół PSP albo służbę przygotowawczą w jednostce. Oprócz tego trzeba być obywatelem Polski, być niekaralnym i przejść pozytywnie rozmowę kwalifikacją i testy wiedzy i sprawnościowe.